Devrek Postası

DEVREK TSO’YA ŞARJ İSTASYONU KURULDU

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), çevre dostu bir yaklaşımla hareket ederek hizmet binası otopark alanına “elektrikli araç şarj istasyonu” kurarak hizmet sunmaya başlamıştır.

DEVREK TSO’YA ŞARJ İSTASYONU KURULDU
105 views
24 Haziran 2023 - 21:55

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada: “Odamız, önemli bir adım atarak Zorlu Enerji Solutions (ZES) ile görüşmeler yapmış ve gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlayarak otopark alanına 2 adet Elektrikli Araç Şarj İstasyonu montajını tamamlamış ve hizmete açmıştır.

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başoğlu, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır: “Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında Ticaret Bakanlığımız tarafından hazırlanan ‘Yeşil Mutabakat Eylem Planı’nda ‘Sürdürülebilir Akıllı Ulaşım’ önemli bir konuya sahiptir. Temiz bir dünya, temiz bir ülke ve temiz bir çevre bırakmak için hep birlikte çalışmamız gerekmektedir.” Elektrikli araç kullanımının gün geçtikçe arttığını belirten Başoğlu, karbon ayak izini azaltmanın ve sürdürülebilirlik konusunda adımlar atmanın önemli olduğunu vurgulamıştır. Ayrıca, elektrikli araçlara olan ilginin ilçede de yakın gelecekte artacağını, özellikle milli arabamız TOGG’un hızlı bir şekilde yaygınlaşacağına inandıklarını ifade etmiştir. Elektrikli araçların çevre ve gürültü kirliliğini azaltması ve düşük yakıt maliyetiyle cazip hale gelmesinin önemine değinmiştir. Bu kapsamda, üyelerimiz ve vatandaşlarımızın yararlanabileceği 2 adet araç şarj istasyonunu otopark alanımızda hizmete açmış bulunmaktayız. Üyelerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.